Banky.cz Bankovní poradna zdarma #47, Dotaz v bankovní poradně

Jak probíhá likvidace pojistné události a kdy můžete očekávat odškodnění na účet?

Dobrý den, zajímalo by mne, jakým způsobem se oznamují pojistné události,jak se likvidují a za jak dlouho dostane klient odškodnění na účet. Např. praskne topné těleso, poškodí v bytě parkety. Děkuji. Dulavová

Dobrý den,

toto je bohužel velmi individuální, každá pojišťovna má trošku jinak nastavené procesy a lhůty pro vyplácení pojistného plnění. Někdy je možnost škody zdokumentovat sám a vše vyřídit online, jindy se neobejdete bez návštěvy likvidátora z pojišťovny. Vyřešení celé události včetně vyplacení pojistného plnění by v jednodušších případech nemělo trvat obvykle déle než jeden měsíc. Pro detailnější informace doporučuji kontaktovat přímo Vaši pojišťovnu.