Banky.cz Bankovní poradna zdarma #67, Dotaz v bankovní poradně

Jak financovat stavbu rybníka pro bio centrum na vlastním pozemku?

Pekny den.Mam zamer postavit na svem pozemku 3h rybnik.Vodohospodari na mestskem uradu v M. Trebove mi tuto stavbu doporucili a jsou radi ze tam bude bio centrum. Chci se zeptat jak by se mohla tato stavba financovt prostrednictvim vasi banky.Dekuji za odpoved.F.Grulich

Zdravím,

nejsme přímo banka, ale pouze informační portál, takže se Vám budeme snažit poradit, ale finální úvěrový produkt Vám neprodáme:) Obecně bych doporučil financování hypotékou, tedy úvěr s poměrně nízkým úrokem a s ručením nemovitostí (pozemek/stavba). Úvěr by neměl být vyšší než cca. 80% tržní hodnoty zastavované nemovitosti, jinak Vám banky nabídnou podstatně horší podmínky či žádost rovnou zamítnou. O způsobu ocenění nemovitosti nejen pro účely zástavy se dočtete více v našem článku "Oceňování nemovitostí z hlediska bank a pojišťoven". Jen tak pro zajímavost, na kolik přijde postavit takový rybník?