Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
AO

mame u vas sporozirovy ucet,zijeme na Floride USA.Nas syn tento mesic cestuje do Ceske republiky poradte mi co mame udelat aby mel pristup k nasemu kontu .(plnou moc)?neni na kontu napsany. anna olejnicek

Dobrý den,

nejsme Vaše banka, ale bankovně poradenský portál.

Dispoziční práva lze zřídit třetí osobě pouze při osobní návštěvě pobočky, kde by byla nutná Vaše a synova přítomnost zároveň.

Vhodnější ve Vašem případě bude se dostat k penězům skrz internetbanking.

 

KH

chci požádat o zasílání elektronického výpisu ke kreditní kartě

Dobrý den,

požádejte nejlépe přímo svou banku, my jsme bankovně poradenský portál.

LF

potrebuji poslat vyplatu ze zahranici a zadaji po me swift, co to je a hlavne jaky ma jihlavska pobocka? dekuji s pozdravem

Dobrý den,

o jakou se jedná banku?

SWIFT kód je pro všechny pobočky dané banky stejný a je k nalezení zde.

 
M

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, u které banky bych si měl zavést bankovní účet za těchto podmínek: čerstvě jsem vystudoval, je mi 20 a jsem zatím nezaměstnaný, takže obrat na účtě budu mít minimální, časem si snad najdu práci. a chtěl bych co nejmenší poplatky (např. výběr z bankomatu.. ) Děkuji

Dobrý den,

volte běžný účet od mBank, FIO Banky či ZUNO bank, kde máte běžný provoz (vedení účtu, platební karta, internetbanking, platby a další) zcela zdarma bez poplatků. FIO banka dále nabízí bez podmínek 10 výběrů z bankomatů zdarma (ale pouze ze své sítě, která není nejrozšířenější).

Více naleznete zde v porovnávači, kde je možné si nechat veškeré nabízené účty v ČR srovnat dle Vámi zvolených parametrů.

 

M

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nutné mít při zakládání s. r. o. vázaný (jistotní) účet. Děkuji.

Dobrý den,

nikoliv, vázaný (jistotní) účet slouží k bezpečnému vypořádání transakcí (ekvivalent k notářské úschově) a slouží např. fyzickým osobám při koupi nemovitosti.

V

Dobrý den. Odjíždím na rok do ciziny. Umožňují některé banky, abych si mohla na účet vložit vydělané peníze např. v dolarech? Nebo si banka peníze automaticky po vložení převede na české koruny? Jaké banky jsou vhodné pro založení účtu, ze kterého bych mohla vybírat a vkládat peníze i v cizině? Děkuji za informaci

Dobrý den,

záleží na měně, ve které si chcete nechat účet vést. Chcete-li peníze uchovávat v USD bez převodů na CZK, je třeba si otevřít účet vedený v USD (dnes nabízí skoro každá banka).

V cizině není možné přímo fyzicky vložit hotovost na svůj účet vedený v Čechách - pouze lze peníze na účet nechat zaslat mezinárodním platebním příkazem (který není nejlevnější, poplatky dle sazebníku instituce, kterou necháte peníze odeslat).

Vybírat lze hotovost v zahraničí zcela libovolně z každého bankomatu, ovšem je to taktéž zpoplatněno (obvykle fix. 50-100Kč + % z vybírané částky), takže pro delší pobyty bych doporučil si založit účet u banky přímo v zahraničí, kde zrovna budete pobývat. 

mBank výběry z ATM v zahraničí nad určitou výši nezpoplatňuje, ale má zase horší konverzní kurs.

I

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký účet (u které banky) byste mi doporučil, při těchto podmínkách: - EUR účet (je výhodné nechávat volné finanční prostředky v EUR měně nebo je lepší je směnit na CZK?) - účet by byl využíván minimálně (pouze jako "železná záchrana" při cestě do zahraničí) - VISA karta - výhodné úročení (nějaká obdoba spořícího účtu v EUR). Děkuji...

Dobrý den,

z dlouhodobého hlediska je peníze vhodnější držet v CZK, neboť se předpokládá posilování koruny vůči EUR. Při občasných cestách do zahraničí bych tedy doporučil vybírat peníze kartou z CZK účtu, kdy se každá transakce přepočte aktuálním denním kurzem.

Kurzy má ke kartě nejvýhodnější Axa Bank, běžný účet bych bral od mBank/FIO Banky/ZUNO a dalších, spořicí účet v CZK bez výpovědní lhůty s dobrým úrokem: MPU, ZUNO, Axa, Equabank, Airbank a další.

M

Dobrý den. Měl jsem hypotéku u Českomoravské stavební spořitelny, pro nedostatek mých finančních prostředků splácet měsíčně mi vypověděli smlouvu. Chtěl jsem se zeptat můžu prodat byt když Liška má zástavní právo na byt s hypotékou? Mám kupce, ale byt bych prodal za nižší cenu než je hypotéka. Dá se to nějak udělat? Poradkyně co jsem měl u Lišky řikala, že se s tím nedá nic dělat. A tím to končilo. Jak se zbavit bytu se zástavním právem? Děkuji Martin

 

Dobrý den,

 

jdete správnou cestou, prodat byt sám bez účasti banky/stavební spořitelny bývá v těchto případech většinou výhodnější. Byt lze technicky prodat i se zástavním právem, ale na světě nenajdete ochotného kupujícího, který by svolil ke koupi bytu se zástavním právem. Proto je třeba s bankou/stavební spořitelnou dále jednat a domluvit odstranění zástavního práva oproti složení kupní ceny na jistotní účet.

 

Ve Vašem případě je ještě problém, že prodejní cena bytu je nižší než zbývající dluh z hypotéky, tedy zde bude hodně záležet na dalším jednání s Liškou a případně i dalšími bankami, které by byly ochotné dluh přeúvěrovat či jinak sanovat.

 

 

M

Dobrý den. Může exekutor zablokovat účet u fio banky? Děkuji.

Dobrý den,

ano, exekutor může zablokovat téměř libovolný majetek, tedy i bankovní účet a to i u FIO banky.

RL

Dobrý den, Rád bych využil služeb Evropsko-ruské banky. Kde bych v případě krachu banky uplatnil pohledávku na vklad. Bude to v České republice nebo v Ruské federaci?

Dobrý den,

bude to u fondu pojištění vkladů (FPV) v České republice, neboť Evropsko-ruská banka je samostatnou bankou podnikající v ČR, tedy povinným účastníkem FPV a nikoliv pouze pobočkou zahraniční banky (jako např. mBank, ING, Axa, Citi, Oberbank, ZUNO bank a další), v případě které je nutné uplatnit pohledávku v zahraničí.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR