Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4047, Banka blokuje příchozí platbu z Itálie

Banka blokuje příchozí platbu z Itálie, Platba

23.11.2017 Platba

Dobry den, muj syn zijici v CR v Pardubicich ma u vasi banky konto, na ktere jiz nekolikrat byly poslany penize z Italie ve ktere ziji, ale nikdy mu nedosly. Vsechno bylo v poradku, cislo konta, BIC, IBAN, tak se ptam, kde je chyba. Ale bylo nam receno, ze penize jsou podezrele! Nevim jestli to je spatny vtip nebo co? Penize poslane z jedne banky do druhe, mezi dvema staty Evropske unie a nedojdou. Je to OSTUDA! A to jsem zkousela poslat jak z meho konta, tak z konta meho pritele a to castku smesnou 400 eur! Myslim si, ze byste sve zakazniky meli upozornit predem, nez si u vas zalozi ucet, ze neni mozne provadet prevody ze zahranici! S pozdravem Lenka.

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Banka nemůže bezdůvodně zadržovat peníze Vašemu synovi. Má-li banka podezření na praní špinavých peněz, financování terorismu nebo další nekalé záležitosti, může peníze na velmi krátkou dobu zablokovat a musí vše nahlásit Finančně analytickému útvaru MF (který rozhoduje o dalším postupu). Vyřešení celé záležitosti (odblokování peněz nebo zahájení šetření) by nemělo trvat déle než 1-2 týdny.

Není-li Váš syn se svou bankou spokojen, není nic snazšího než přejít ke konkurenci. Doporučuji Equa bank, která si za příchozí platby z Itálie účtuje jen 9 Kč (ostatní banky výrazně více). Vedení účtu je zdarma a bez podmínek.