Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17757, Banka mi nechce půjčit peníze

Banka zamlčela závazek a neinformovala mě - jak se bránit?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 17752: Dobrý den, domnívám se, že došlo možná z mé strany k nejasnému vysvětlení ohledně toho, o co mi jde. Situaci se sestrou uvádím pouze jako důsledek jednání banky, kdy tímto ilustruji, co se může přihodit (a přihodilo) - stejný důsledek by mohl být i v případě, že bych o hypotéku žádala já sama. Sestra je tedy naprosto irelevantní - jak jsem již uvedla, má stížnost by se týkala situace, kdy mi banka zamlčela závazek. Aktivně jsem se na to dotazovala. E-mailem i telefonicky. Chápu, že banka nemá povinnost závazky vymáhat a upozorňovat na ně, ale pokud se klient sám ptá, kde tedy má zjistit, zda bance nic nedluží, když ne u banky samotné? O vrácení peněz mi skutečně nejde, vzhledem k tomu, že se nejedná o žádnou horentní sumu. Jde mi pouze o jednání banky, kdy šlo z jejich strany o selhání v předávání informací interně i zákazníkovi. Zaplacení dluhu v roce 2010 jasně ilustruje, že se z mé strany nejednalo o vyhýbání se povinnosti zaplatit, a následné dotazy a ověřování taktéž. Průběh reklamace a nedodržení pravidel, které si nastavili oni sami (nikoliv já, tedy bych očekávala, že se jimi budou řídit), bylo potvrzením výše zmíněného. Podle vyjádření jejich i Vašeho mi tedy vychází, že by klient měl v pravidelných intervalech obíhat veškeré bankovní instituce, jestli náhodou zrovna dnes nepřišlo na nějaký dluh, o kterém včera tvrdili, že neexistuje. Pokud klient udělal vše pro to, aby případný dluh zjistil, nenapadá mě, kam se ještě v takových případech obracet (registry ověřeny také několik let zpět). Doufám, že teď už je můj dotaz a jeho důvody jasnější - nejedná se o sestru, ta je pouze důsledkem, pro předmět stížnosti nepodstatným. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Vám banka písemně potvrdila že nic nedlužíte a následně Vám sdělila že peníze dlužíte, jedná se samozřejmě o pochybení banky. Nic to ale nemění na situaci, že Vám banka peníze půjčit nemusí. Na hypoteční úvěr není nárok.