Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14447, Banka mi pro refixaci nabízí vysoký úrok

Banka mi pro refixaci nabízí vysoký úrok, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 14443: Děkuji za předchozí odpověď. Po 5 letém řádném splácení jsme od banky dostali návrh na nepřiměřený úrok téměř 5%. Bohužel naše bonita bude vhodná k refinancování úvěru za 3 měsíce po termínu fixace. Po návratu do práce z rodičovské dovolené budeme mít další stabilní příjem. Chtěla bych se zeptat, zda je možné refinancovat za tak krátkou dobu po nové fixaci? Předpokládám, že po nás bude banka požadovat nějaké sankce. Jak vysoké by mohly být při původně půjčené částce 3 miliony a zbývající 2 miliony? Dočetla jsem se, že maximálně 50 tisíc. Nicméně se má jednat pouze o poplatek za administrativní úkony v řádu tisíců korun? Je toto obhajitelné? Nebylo by nakonec výhodnější, domluvit fixaci jen na rok a pak refinancovat? Obávám se však, že nám banka již jiný návrh nedá. Již jednou nám oznámila, že toto je jejich konečná nabídka. Je toto standartní chování banky k bezproblémovému řádně platícímu klientovi s čistým rejstříkem? Velice děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úrok 5% je u účelové hypotéky na bydlení extrémně vysoký. Sazby pro fixaci na 5 let se dnes běžně pohybují pod 2,5%. Zejména u prověřeného a řádně splácejícího klienta je toto nepochopitelné. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří ověří možnost refinancování hypotéky nyní i s Vámi na rodičovské. Rodičovskou lze uznat částečně jako doplňkový příjem, splácení by šlo protáhnout při refinancování až na 30 let a měsíční splátka by pak vycházela jen na cca 7 500 Kč, na což by vám s manželem stačily i poměrně nízké příjmy.

Pokuta max. 1% ze splácené částky (max. 50 000 Kč) se týká jen smluv, u kterých uplynulo min. 24 měsíců od podpisu (museli byste tak s refinancováním vyčkat dalších 24 měsíců od refixace hypotéky).