Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14447, Banka mi pro refixaci nabízí vysoký úrok

Banka mi pro refixaci nabízí vysoký úrok, Hypoteční poradna

B

Pokračování dotazu č. 14443: Děkuji za předchozí odpověď. Po 5 letém řádném splácení jsme od banky dostali návrh na nepřiměřený úrok téměř 5%. Bohužel naše bonita bude vhodná k refinancování úvěru za 3 měsíce po termínu fixace. Po návratu do práce z rodičovské dovolené budeme mít další stabilní příjem. Chtěla bych se zeptat, zda je možné refinancovat za tak krátkou dobu po nové fixaci? Předpokládám, že po nás bude banka požadovat nějaké sankce. Jak vysoké by mohly být při původně půjčené částce 3 miliony a zbývající 2 miliony? Dočetla jsem se, že maximálně 50 tisíc. Nicméně se má jednat pouze o poplatek za administrativní úkony v řádu tisíců korun? Je toto obhajitelné? Nebylo by nakonec výhodnější, domluvit fixaci jen na rok a pak refinancovat? Obávám se však, že nám banka již jiný návrh nedá. Již jednou nám oznámila, že toto je jejich konečná nabídka. Je toto standartní chování banky k bezproblémovému řádně platícímu klientovi s čistým rejstříkem? Velice děkuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

úrok 5% je u účelové hypotéky na bydlení extrémně vysoký. Sazby pro fixaci na 5 let se dnes běžně pohybují pod 2,5%. Zejména u prověřeného a řádně splácejícího klienta je toto nepochopitelné. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří ověří možnost refinancování hypotéky nyní i s Vámi na rodičovské. Rodičovskou lze uznat částečně jako doplňkový příjem, splácení by šlo protáhnout při refinancování až na 30 let a měsíční splátka by pak vycházela jen na cca 7 500 Kč, na což by vám s manželem stačily i poměrně nízké příjmy. 

Pokuta max. 1% ze splácené částky (max. 50 000 Kč) se týká jen smluv, u kterých uplynulo min. 24 měsíců od podpisu (museli byste tak s refinancováním vyčkat dalších 24 měsíců od refixace hypotéky). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EL

#14553, Pracovník banky a úvěrový účet, Půjčka, 14.6.2021

Dobrý den, může nahlížet zaměstnananec banky na můj úvěrový účet bez mého vědomí?

Dobrý den, ano, v rámci plnění pracovních povinností toto zaměstnanec banky činit může. 

#14552, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 14.6.2021

Zdravím Vás a chtěl bych se zeptat na toto. Dal jsem celou knížku společnosti a obsah o všech firmách někde zmizel bez jakéhokoliv vyrozumění co bude dál. Přestali komunikovat se mnou jako s klientem a držitelem akcií. Dodnes nevím, zdali mi akcie jimi stanovených firem něco přineslo a kam se dokumentace ztratila. Děkuji předem o radu co dělat.

Dobrý den, máte-li na mysli knížku z kuponové privatizace, můžete si vlastnictví akcií ověřit u CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) dle RČ za poplatek 500 Kč.

J

#14551, Nepřišla mi platba na účet, Platba, 14.6.2021

Dobrý den, mám účet u Revolut a poslal jsem si z něj peníze na jiný účet do Air Bank. Poslal jsem to 27.5. a peníze stále nepřišly a banky si mě prehazuji jak horký brambor. Co mám dělat? Samozřejmě že mi Revolut poslal dokument, že peníze odešly a Air Bank mi tvrdí, že je nemůže vyhledat. Tak mi prosím. pomozte. Můžete poradit?

Dobrý den, pokud platba nepřišla na váš běžný účet u Air Bank, chyba bude s největší pravděpodobností na straně odesílatele (Revolut). Pravděpodobně se platba vrátila Revolutu, který ji nepřišetl na váš účet. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR