Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #4417, Bernstein bank

Bernstein bank, Akcie a investice

ŠŠ

Dobrý den, pane Strašák, zaujal mě Váš článek v poradně č. 3999 k Bernstein Bank. Oslovil mě s nabídkou investic jakýsi pan J., který má pracovat v česku pro německou banku Bernstein. Nabízí abych přes něj zakoupil akcie Komerční banky a Moneta Money Banky a argumentuje zajímavými dividendami, garantovaným čistým výnosem kolem 8% a příležitostí ke konzervativnímu zisku až 15-16% ročně.
Mám na Vás tedy znovu klasický dotaz a sice - ano/ne? Dle Vaší předchozí odpovědi spíše asi ne. Předem děkuji za jakoukoliv Vaši odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

moje hodnocení zůstává konstantní – u Bernstein Bank (byť má v názvu "banka") nedostává klient stejnou jistotu jako když bude obchodovat přes českou banku, či českého obchodníka s cennými papíry (např. Fio banka, brokerjet České spořitelny, BH Securities, Patria Finance, Cyrrus, všechny velké banky a spousta dalších institucí se sídlem přímo v ČR – většinou podnikající dvě desítky let). 
Dle aktuálních seznamů ČNB je Bernsteinbank pobočkou zahraniční instituce a je oprávněna kromě toho oprávněna vést samostatnou evidenci investičních nástrojů. Minimální kapitál instituce s názvem "banka" v ČR musí dosahovat 500 mil.Kč, zatímco v zahraničí lze názvem "banka" opatřit společnost s kapitálem pár desítek tisíc EUR.

Na druhou stranu konkrétní dvě doporučení Bernsteinbank nejsou z mého pohledu investora nijak vadná a jde o běžný nákup akcií na české burze, kde pokud budete obchodovat na svůj vlastní účet, tak nesete jen dočasná operační rizika a riziko tržního vývoje.

Pokud bych měl reagovat na dotaz ANO/NE, tak zvažte jestli jste tak zkušený investor a jsou pro vás investované peníze tak zbytné, že můžete ztratit při korekci 20%, nebo při zhroucení trhu klidně 50-60% z investované částky? Pak si vyberte obchodníka podle servisu a poplatků a budete-li svěřovat své životní úspory, běžte se na něj do jeho kamenné pobočky osobně podívat. Finálně určitě neposlouchejte sladké řeči makléřů o tom jak složitější investiční nástroje (opce, cizí měny, komodity) mají větší výnos než běžné akcie a dluhopisy - mají totiž stonásobně vyšší riziko totální ztráty a menší pravděpodobnost výdělku, než když vsadíte sportku!

Důvěře investiční nabídky, na kterou se ptáte, moc nepřidává ani emailová adresa pana J. (jmeno.bernsteinbank@gmail.com). V případech telefonního či e-mailového marketingu buďte vždy více obezřetný a každou podezřelou maličkost prověřujte.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PB

#11546, Jak se dostat z dluhů?, Osobní a rodinné finance, 22.10.2020

Dobrý den, pomáhám matce dostat se zpátky na nohy. Má cca 10 exekucí, je nezaměstnaná. Chci se zeptat, zdali má nárok na dávku v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení. Pokud ano, zdali nějaké peníze dostane nebo ji budou hned strženy na pokrytí exekuce, tzn. zdali už Úřad při vyplácení peněz ví, kolik jí nechat a kolik půjde na pokryti dluhu. Moc děkuji za každou informaci.

Dobrý den, snaha pomoci své matce je jistě chválihodná, ale špatnou finanční situaci a exekuce nevyřešíte žádostmi o sociální dávky. Pokud Vaše matka nezvládá splácet své závazky (s 10 exekucemi pravděpodobně ne), doporučuji požádat o osobní bankrot, jehož podmínky jsou od 6/2019 velmi mírné. Po dobu 5 let stačí splácet měsíčně min. 2 200 Kč a následně bude zbytek prominut. Aby bylo možné na insolvenci srážet min. 2 200 Kč, je nutné mít příjem min. 11 000 Kč čistého měsíčně. Mamince tak stačí si najít zcela libovolnou práci za minimální mzdu. Mimořádná okamžitá dávka v hmotné nouzi se poskytuje pouze na řešení mimořádných jednorázových záležitostí (např. při živelné pohromě, po propuštění z vězení, atd.). Běžný dlužník v exekuci tuto definici spíše nenaplní (nestalo-li se mu něco mimořádného). Exekutor musí vždy dlužníkům ponechat tzv. nezabavitelné minimum, tedy dlužníci v exekuci nikdy nezůstávají zcela bez peněz (např. z příjmu 10 000 Kč lze srážet u nepřednostních pohledávek max. 742 Kč).  Příspěvek na bydlení je závislý na mnoha faktorech (příjmy, náklady na bydlení, normované náklady na bydlení, typ bydlení - v nájmu, ve vlastním). 

J

#11545, Pojištění nemovitosti a úmrtí, Pojištění, 22.10.2020

Pokračování dotazu č. 11544: Dobrý den, omlouvám se, ale já právě jen chci předejít obvinění z její strany, že jsem něco zrušil a peníze si nechal, aby z toho nemohl být malér. Jinak pojištění bylo čerstvě před smrtí placené (5 000 Kč). Tak bych nerad se dostal do sporu, že jsem to zrušil a peníze si nechal. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, děkuji za doplnění. Nejspravedlivější by tedy bylo pojištění nemovitosti zrušit a přeplatek rozdělit rovnoměrně mezi všechny dědice? Zděděnou nemovitost budete pravděpodobně stejně muset znovu pojistit na své jméno (nepojištěná nemovitost představuje značné riziko), tedy to co vyinkasujete na přeplatku za zrušené pojištění po zemřelém, pravděpodobně obratem zainvestujete do nového pojištění.

J

#11544, Pojištění nemovitosti a dědictví, Pojištění, 22.10.2020

Dobrý den, když druhý dědic chce, abych u pojišťovny zrušil pojistku na nemovitost, kterou jsme dědili a je to chvíle co byla zaplacena zesnulou (takže je jasné, že by vraceli peníze). To by byl podvod, protože nebyly peníze v dědickém řízení a o pojištění nemovitosti jsem nevěděl. Poradíte mi co dělat prosím? Pojištění je psané na zesnulou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pojištění nemovitosti vychází u průměrné nemovitosti na pár tisíc korun ročně. Právě jste zdědili nemovitost s hodnotou v řádech statisíců až milionů korun. Přijde Vám přiměřené se s dědici handrkovat kvůli vratce pojistného a hovořit o podvodu? Pojistku v případě úmrtí pojištěného zrušit můžete (pojišťovně je třeba předložit úmrtní list). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR