Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #18449, Chci připsat k hypotéce bratra

Chci připsat k hypotéce bratra, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám hypotéku a fixaci mám do 11/23, úrok 2,49%, splátka 2 820 Kč. Vstupuje mi do hypotéky bratr jako spoludlužník. Chci mu napsat půl domku, na který mám hypotéku. Domek je po rodičích a jinak než aby se upsal jako spoludlužník to nejde. A teď nám banka poslala dopis, kde nám navyšuje úrok na 5,79% a tím i splátku na 3 921 Kč. Píšou tam, že úroková sazba je platná od 1.12. 2023 a platí na dobu 5 let. Ale tím dodatkem že bratr bude jako spoludlužník píšou, že to začíná platit okamžitě. Má na to banka právo?

Dobrý den,

dodatky k úvěrovým smlouvám jsou věcí dohody mezi bankou a dlužníkem. Banka nemá povinnost Vám k hypotéce přidat dalšího účastníka úvěrové smlouvy (bratr) a Vy nemusíte akceptovat novou úrokovou sazbu. Záleží tedy na Vás - buď tuto nabídku jako celek akceptujete nebo odmítnete.