Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #10315, Daň z prodeje nemovitosti

Jak prodat nemovitost bez placení daně z příjmu?

3.6.2020 Daně

Dobry den, jsem majitelem nemovitosti podle LV od roku 7/2016 a do bytu jsem se nastehovala, ale trvaly pobyt jsem mela od 2.1.2017 a v roce 2018 jsem koupila vetsi nemovitost a od roku 2.1. 2019 jsem predelala nový trvaly pobyt do vetsi nemovitosti a stehovala se pozdeji. Nyní bych chtela prvni nemovitost prodat a mam moznost splnit podminky pro neplaceni dane z prijmu prosim? Nebo ne, kdyz nevlastnim nemovitost dele než 5 let a do nemovitosti jsem dochazela? Dekuji velice za odpoved.

Dobrý den,

pokud jste byt nevlastnila min. 5 let nebo v něm 2 poslední roky nebydlela (trvalé bydliště není podstatné, jde o to, kde jste skutečně bydlela), bude třeba z prodeje bytu zaplatit daň z příjmu (15% ze zisku).