Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8555, Dědictví a prodej bytu

Dědictví a prodej bytu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
15.1.2020 Reality

Dobrý den, vlastním jednu čtvrtinu bytu, kterou mi v roce 2018 darovala moje maminka. Ta v létě 2019 zemřela a byt má teď 6 majitelů (polovinu vlastní čtyři dcery zemřelého manžela mojí maminky a čtvrtinu moje sestra). Dvě z těchto dcer mají o byt zájem a chtějí od nás zbylé podíly odkoupit. Jaký postup je v tomto případě nejefektivnější a nepodléhá to nějaké dani?

Dobrý den,

dohodněte se na ceně a sepište kupní smlouvu. Pokud jste v součtu Vy a Vaše maminka byt vlastnili déle než 5 let, neplatíte při prodeji daň z příjmu (15% ze zisku).