Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7779, Dostanu hypotéku se zahraničním příjmem?

Dostanu hypotéku se zahraničním příjmem?, Hypoteční poradna

E

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaké jsou možnosti, popřípadě co je nutné udělat, abych mohla získat hypotéku v ČR pokud žiji a pracuji 2. rokem na pracovní smlouvu v Singapuru (trvalé bydliště mám ale prozatím napsané u rodičů v ČR). Je mi 29 let, vydělávám min. 50 - 70Kč tisíc čistého měsíčně (dle odměn) a uvažuji o koupi bytu v ČR s částečným hypotečním úvěrem. Zajímá mě, zda bych vůbec měla nárok na hypotéku se zahraničním příjmem už teď a nebo jestli musím počkat až se jednou vrátím do ČR a najdu si práci zde. Momentálně mi plat chodí na můj zahraniční účet, kde spořím. Jakkékoliv výpisy, důkaz o pracovní smlouvě není poroblém doložit. Popřípadě bych mohla přeposílat plat a spořit na účtu, který mám u Air Bank. Děkuji moc za radu.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

jedinou podmínkou přes kterou nejede vlak je ručit bance za hypotéku nemovitostí na území ČR. Zahraniční příjem (resp. příjem v jiné měně než úvěr) je komplikací, ovšem nikoliv nepřekonatelnou. Bude se jednat o tzv. cizoměnovou hypotéku. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vám vše projdou a navrhnou nejlepší možné řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

Hypotéky v roce 2021: čekejte rostoucí úroky i tvrdší postup bank

25.1.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypoteční poskytovatelé mají za sebou výjimečný rok. I přes koronavirovou krizi a spoustu omezení si lidé vzali největší objem hypoték v historii a průměrný úrok postupně klesl až na 1,96 %. Jak to ale bude v roce 2021? Podle analytiků letos s tak výhodnými podmínkami počítat nemůžete.

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JB

#12627, Exekuce a zúžení SJM, Exekuce a insolvence, 25.1.2021

Dobrý den, přišla mi exekuce vedena na mou osobu, ale zablokován byl účet manžela. Od roku 2017 s manželem nežijeme a máme smlouvu o zúžení SJM. Lze s tímto dokumentem exekutora přesvědčit o odblokování manželova účtu? A mohu jít do insolvence bez manžela?

Dobrý den, máte-li řádně zúžené SJM, neručíte za závazky společně a nerozlučně a nelze tak pro váš dluh postihnout manželův účet. Do insolvence můžete vstoupit bez manžela.

P

#12626, Dostanu další půjčku?, Půjčka, 25.1.2021

Zdravím, mám splacené za poslední 2 roky 2 úvěry bez opoždění plateb, už třetím rokem bezproblémový paušál, žádný Solus atd. Nyní mi končí 1 úvěr a zbývá mí splatit ještě 15 tisíc s měsíční splátkou 2 000 Kč. Dalo by se s mým stálým měsíčním příjmem 20 tisíc čistého zažádat o úvěr ve výši 300 tisíc se splátkou 6 tisíc, což by vycházelo podle kalkulačky schopnosti vyžití dobře, když navíc bydlím u rodičů. Nebo bude problém když už jeden úvěr mám a chci si vzít další? Mimochodem, půjčku bral bych od stejné banky Equa Bank.

Dobrý den, můžete mít zcela libovolné množství souběžných půjček. Jediným omezujícím faktorem je váš příjem, kdy na splátky všech úvěrů nesmíte dávat více než 45-50% příjmu. Další půjčku se splátkou 6 000 Kč pravděpodobně získáte. 

NVT

#12625, Prodej akcií a DPH, Akcie a investice, 25.1.2021

Dobrý den, mám dotaz na prodej CP. Jsem podnikatel a nejsem plátce DPH s ročním obratem 700 tis. Pokud si teď nakoupím akcie v hodnotě více než 100 tis kč jako fyzická osoba a do konci roku je prodám např. za 500 tis. Započítává se tato částka do obratu a stávám se plátcem DPH? Nebo je to jinak a do daňového přiznání se tato částka připisuje jiným způsobem a tím pádem prodej akcií není zohledněno jako nárůst podnikatelského obratu? Předem děkuji za objasnění. S pozdravem

Dobrý den, příjem z prodeje akcií se nepočítá se podnikatelského obratu (nejedná se o příjem z podnikání). Nehrozí tak překročení limitu 1 mil. Kč. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR