Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3526, Euro

Euro, Spoření

V

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně zhodnocení peněz v eurech. Díval jsem se přes Vaše stránky na produkty, co banky nabízejí. Asi nejlepší spořící účet v cizí měně nabízí Airbank 0,8%, či Equa bank 0,2%. Existuje ještě lepší nabídka na českém trhu, či jiný finanční produkt, který by měl mít nízkou likviditu s atraktivním úrokem? Děkuji za Vaše doporučení.

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

na poli euro spořících účtů bez výpovědní lhůty lepší nabídku než Air Bank s 0,8% nenajdete. U termínovaných vkladů lze doporučit i J&T Banku se sazbou 0,9% pro termín 2 roky (ale zde je již poněkud omezena likvidita). 

Zvažte také vliv skončených intervencí ČNB na spoření v eurech. Koruna byla přes 3 roky uměle oslabována, v dlouhodobém horizontu (rok a více) se očekává posílení zpět ke hranici 25,00. Dnes dostanete za eura více korun než v budoucnu. Více info v našem článku ČNB ukončila intervence, koruna posiluje.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

HP

#15385, Jedna nebo dvě stavební spořitelny, Spoření, 21.9.2021

Dobrý den, chystám se založit stavební spoření sobě a svému nezletilému synovi. Je lepší obě smlouvy založit u jedno stavební spořitelny nebo raději u různých? Plynou z toho nějaké výhody či nevýhody? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, z hlediska správy je pro Vás výhodnější mít obě smlouvy stavebního spoření u jedné stavební spořitelny (obě smlouvy založíte najednou u jedné spořitelny, vše spravujete online přes jeden internetbanking, atd.). 

K

#15384, Jak naložit s investičním fondem, Akcie a investice, 21.9.2021

Dobrý den, rád bych se poradil, jak jednat s ČS ohledně Investičního účtu v cizí měně. ČS mi poslala dopis ohledně ukončení mého účtu, a potřeboval bych se poradit o případných možnostech převedu do jiné banky. Moc děkuj

Dobrý den, o jaký investiční fond se prosím jedná? Rádi Vám v této záležitosti poskytneme konzultaci přes telefon, skype či osobně (980 Kč/hod) - v případě zájmu mne prosím kontaktujte přes email petr.jermar@banky.cz

H

#15383, Podřízená a nepodřízená pohledávka, Exekuce a insolvence, 21.9.2021

Dobrý den, před rokem byla schválena insolvence plněním splátkového kalendáře, celkem 1 090 581 Kč, z toho je 578 664 Kč podřízená pohledávka a nepodřízená pohledávka 511 917 Kč. Po roce je splaceno 187 755 Kč, počítá se 60% na dřívější splacení po 3 letech z celkové dlužné částky, což by 60% bylo 654 349 Kč a nebo z čásky bez podřízené pohledávky, kde 60% by bylo 307 150 Kč? Ve zprávě o oddlužení se nepodřízené pohledávky neuvádějí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, do limitu 60% pro rychlejší ukončení insolvence za 3 roky se počítají pouze nepodřízené pohledávky, tedy pro Vás platí částka 307 150 Kč.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR