Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17861, Hypotéka a právo doživotního užívání

Hypotéka a právo doživotního užívání, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně věcného břemene. V darovací smlouvě bude zřízeno věcné břemeno - toto věcné břemeno bude zřízeno pro mého bratra, kdy bude mít díky němu zřízeno doživotní právo vstupu na pozemek (zahradu). Mě by zajímalo, zda by, když bude mít zřízeno toto věcné břemeno, zda by si na danou nemovitost mohl vzít např. půjčku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

věcné břemeno doživotního užívání je závažnou právní vadou a banky takovéto nemovitosti do zástavy za hypoteční úvěr neakceptují.