Jak se vyvázat z nevyčerpané hypotéky při rozvodu?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, s manzelem jsem si pred dvema lety vzali hypoteku, ktera do ted nebyla cerpana. Bohuzel jsme momentalne v rozvodovem rizeni. Ja nemam zadne dokumenty k teto smlouve, manzel se mnou nekomunikuje. Je nejaka sance se z te hypoteky vyvazat nebo ji zrusit? Bojim se, aby ji on nevycerpal a pak neprestal platit a vse by slo za mnou.

Dobrý den,

rozvodem či neshodami mezi manželi se pro banku z hlediska uzavřené úvěrové smlouvy nic nemění. Není možné se z hypotéky vyvázat a v případě načerpání úvěru ručí za hypotéku všichni účastníci úvěrové smlouvy společně a nerozlučně. Doporučuji náš článek hypotéka a rozvod. Za nenačerpání úvěru v dohodnutém termínu Vám banka může účtovat sankční poplatek, obvykle 2-5% z nevyčerpané částky.