Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14448, Hypotéka a vlastní zdroje (LTV)

Hypotéka a vlastní zdroje (LTV), Hypoteční poradna

A

Dobrý den, chtela bych si ověřit informaci, ze při žádosti o hypotéku se musím prokázat zůstatek na účtu ve výši 10-20% z hypotečního úvěru (v závislosti, jestli banka bude poskytovat 90% nebo 80% úvěr). Je to prosím pravda? Předem dekuji za odpověď.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

je to trochu jinak. Banka Vám na hypoteční úvěr může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Zbylých 10-20% je třeba financovat z vlastních zdrojů nebo bance můžete ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí (pak se obejdete bez vlastních úspor). V případě vlastních zdrojů bance předem neprokazujete zůstatek na účtu ani původ peněz (může se např. jednat o dar rodičů). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

23.6.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Silný start – slábnoucí zájem – zásadní změny – nový název – růst poptávky. Zhruba taková je cesta, kterou v posledních letech prošly státní půjčky na bydlení. Od letoška fungují pod novým názvem a s novými podmínkami. A zájem už předčil minulé roky.

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Dlouho očekávané spojení Moneta Money Bank s Air Bank, Home Credit a Zonky nevyšlo ani na druhý pokus. Akcionáři fúzi na včerejší mimořádné valné hromadě neschválili. Vznik třetí největší banky na českém trhu se tak odkládá.

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

I

#14634, Dědictví, SJM a zůstatek na účtu, Běžný účet, 23.6.2021

Dobrý den, notář v prvním dopise dědicům informujícím o dědickém řízení zveřejnil veškeré účty, tzn. zemřelého ale i manželky zemřelého, ačkoli tyto byly vyňaty z pozůstalosti zúžením SJM. Účty byly uvedeny včetně zůstatků. Dopustil se notář pochybení, či dokonce protiprávního jednání z důvodu porušení ochrany soukromí? Děkuji moc za Vaši odpověď.

Dobrý den, notář pochybil, neboť účty manželky zemřelého nejsou předmětem dědického řízení (díky zúžení SJM). Pokud Vám tímto jednáním vznikla škoda, mohla byste se domáhat náhrady materiální či nemateriální újmy (musela byste však dokázat výši škody).

JJ

#14633, Euro bankovky pro cesty do zahraničí, Banka, 23.6.2021

Dobrý den, mám doma bankovku 100 Euro, vydanou před dubnem 2019, kterou bych ráda dala vnučce před cestou do zahraničí. Platí stále tato bankovka? Nechci, aby měla nějaký problém při placení. Moc děkuji.

Dobrý den, tato bankovka je platná, ale pro cestování jsou vhodnější bankovky s nižší hodnotou (5-10-20 EUR). Při cestování po Evropě se obvykle většina výdajů hradí kartou (málokdo si dnes bere s sebou do zahraničí vyšší hotovost). 

M

#14632, Ručitel pro půjčku, Půjčka, 22.6.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou podmínky pro ručitele. Potřeboval bych refinacovat úvěr, ale jako student nemám dostatečným příjem. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, na ručitele jsou kladeny podobné nároky jako na žadatele o úvěr (musí se jednat o bonitní osobu, která by byla schopna převzít splácení). Za půjčky tak obvykle nemohou ručit nezaměstnaní, senioři či ostatní bez příjmu či vyššího věku). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR