Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #1493, Hypotéka bez doložení příjmů

Hypotéka bez doložení příjmů, Hypoteční poradna

B

Dobrý den, chci si vzít hypotéku ve výši 700 tis. na nemovitost v hodnotě 850 tis. Mám nízký příjem a přítel, který je vedený v registru dlužníků, má zase příjem vysoký. Existuje na trhu banka, která by hypotéku poskytla bez doložení evidence příjmů a výpisu z registru?
Děkuji. Betka

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,
do registrů se dívají všechny banky už u spotřebitelských úvěrů a kreditních karet (tyto úvěry jsou řádově nižší oproti hypotéce, takže zde není šance, že by se banka do registru nepodívala).
Tedy Váš přítel (byť s vysokým příjmem) je bohužel patrně z hypotéky i půjčky po nějakou dobu diskvalifikován - vždy záleží na velikosti prohřešku - jednou nezaplacený účet za telefon před třemi a více lety banky řešit nebudou, nesplácení úvěru v řádu desítek tisíc v posledním roce banky nepřekousnou).
Na trhu je jen pár bank, které půjčují i bez doložení příjmů či jsou ochotny řešit komplikovanější situace (Hypoteční banka). Ale pokud se půjčuje bez doložení příjmů, je poměr LTV (úvěr/hodnota nemovitosti) max. 50% (riziko příjmů si banka kompenzuje vyšší zástavou).

Pavel Strašák, Banky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Z

#10275, Hypotéka a pracovní smlouva na dobu neurčitou, Hypoteční poradna, 30.5.2020

Dobrý den, můžu si vzít hypotéku s pracovní smlouvou na dobu určitou? Děkuji

Dobrý den, banky u hypoték obvykle vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou. U pracovní smlouvy na dobu určitou bude záležet na konkrétních detailech vašeho případu (v jakém oboru pracujete, atd.). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a pokusí se navrhnout nejlepší možné řešení.

T

#10274, Hypotéka a rozchod, Hypoteční poradna, 29.5.2020

Dobrý den, chceme si s přitělem vzít hypoteku na výstavbu RD. Zajímalo by mne, jak bychom to rešili v připadě rozchodu nebo umrti jednoho z nás. Já mám jedno dite, on tři děti. Je lepší se vdát a sepsat předmanželskou smlouvu? Děkují

Dobrý den, rozchod ani rozvod nemá na sjednanou hypotéku žádný vliv, oba byste nadále zůstali účastníky úvěrové smlouvy a museli byste hypotéku splácet (pokud byste se třeba nerozhodli nemovitost prodat a hypotéku jednorázově doplatit). Jako svobodní kupujete nemovitost do podílového spoluvlastnictví (např. každý byste vlastnil 50%), jako manželé kupujete nemovitost do SJM (vypořádání SJM řeší v případě rozvodu soud). V případě úmrtí a nesepsané závěti se dědí dle zákona (u svobodných děti, u manželů získává polovinu druhý z manželů a zbytek se dělí rovným dílem mezi druhého z manželů a děti). Sepsání předmanželské smlouvy je možné (máte-li k tomu důvod, resp. víte co a jak chcete v manželství upravit rozdílně od zákonné úpravy).

EB

#10273, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 29.5.2020

Dobrý den, zajímá mě, kdy bude klient vymazán z insolvenčního rejstříku, jestli vůbec. Teď má cca 2 měsíce rozhodnutí soudu o ukončení insolvence. Potřebujeme řešit hypotéku. Pěkný den a děkuji.

Dobrý den, po úspěšném ukončení insolvence vašemu klientovi žádná banka peníze nepůjčí ještě dalších 3-5 let. Hypotéka je 2 měsíce po osobním bankrotu zcela bez šance.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR