Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #1493, Hypotéka bez doložení příjmů

Hypotéka bez doložení příjmů, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci si vzít hypotéku ve výši 700 tis. na nemovitost v hodnotě 850 tis. Mám nízký příjem a přítel, který je vedený v registru dlužníků, má zase příjem vysoký. Existuje na trhu banka, která by hypotéku poskytla bez doložení evidence příjmů a výpisu z registru?
Děkuji. Betka

Dobrý den,
do registrů se dívají všechny banky už u spotřebitelských úvěrů a kreditních karet (tyto úvěry jsou řádově nižší oproti hypotéce, takže zde není šance, že by se banka do registru nepodívala).
Tedy Váš přítel (byť s vysokým příjmem) je bohužel patrně z hypotéky i půjčky po nějakou dobu diskvalifikován - vždy záleží na velikosti prohřešku - jednou nezaplacený účet za telefon před třemi a více lety banky řešit nebudou, nesplácení úvěru v řádu desítek tisíc v posledním roce banky nepřekousnou).
Na trhu je jen pár bank, které půjčují i bez doložení příjmů či jsou ochotny řešit komplikovanější situace (Hypoteční banka). Ale pokud se půjčuje bez doložení příjmů, je poměr LTV (úvěr/hodnota nemovitosti) max. 50% (riziko příjmů si banka kompenzuje vyšší zástavou).

Pavel Strašák, Banky.cz