Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17817, Hypotéka na koupi nemovitosti v rodině

Hypotéka na koupi nemovitosti v rodině, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 17814: Dobrý den, banka chtěla výslovně toto: OP zástavce s uvedeným rodinným stavem, případně navíc výpis z evidence obyvatel s doložením rodinného stavu, pokud není uvedeno v OP (V PŘÍPADĚ, ŽE JE ZÁSTAVCE ŽENATÝ, TAK I OP DRUHÉHO Z MANŽELŮ NEBO MIN. JMÉNO + RČ + ADRESA TRVALÉHO POBYTU). Údajně mamina musí dát souhlas k prodeji? Je to tak? Našla jsem, že dědictví se nepočítá do společného jmění manželů. Banka ale toto vyžaduje. Musí doopravdy dávat souhlas? Prý je to nějaká změna, nebo co...

Dobrý den,

pokud kupujete byt od otce a byt je v jeho výlučném vlastnictví (není v SJM), není k prodeji třeba souhlasu matky. Zástavcem bude v tomto případě pouze otec. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a případně zařídí celou hypotéku na klíč.