Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15318, Hypotéka po insolvenci pro manžele

Hypotéka po insolvenci pro manžele, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem v insolvenci, a jen se chci zeptat, zda až budu mít doplacenou insolvenci, kterou mám jen na sebe, protože závazky vznikly ješte pred svatbou, tak jestli si manželka může potom požádat o hypotéku a do žádosti by se počítal jen můj plat, ale hypoteka by byla jen na ni? Je mi jasné, že ani po skončení ins. mi nikdo nic nepůjčí. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

buď o hypotéku žádáte (pak banka započítá Váš příjem a ověří vaši bonitu) nebo o hypotéku nežádáte (nezapočte se Váš příjem). Není možné o hypotéku nežádat a započíst Váš příjem. Manželé o hypotéku žádají vždy společně (nemají-li rozdělené SJM). Po skončení insolvence získáte hypoteční úvěr nejdříve za 3-5 let.