Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13497, Hypotéka pro partnery

Hypotéka pro partnery, Hypoteční poradna

M

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně rozdělení majetku v kupní smlouvě a následnému zapsání na katastr. Hypoteční úvěr si beru já s matkou, nicméně v kupní smlouvě budu já s partnerem. Partner skládá 20% vlastních zdrojů a já si beru s matkou hypotéku na 80%, reálně ale hypotéku budu splácet já s partnerem, ne s matkou. Chceme s partnerem být oba v kupní smlouvě a být vlastníky na katastru každý z jedné poloviny. Banka akceptuje mě a partnera v kupní smlouvě, nicméně bude akceptovat partnera jako vlastníka 20% nemovitosti a mě 80% - že takto to musí být v kupní smlouvě a následně i na katastru. Do budoucna lze partnerův podíl navýšit předčasnou splátkou, nicméně nejsem si jista, že bude možné každý rok na katastru měnit % podílu podle předčasné splátky. Jaký je Váš názor na to? Existuje nějaká právní úprava, abychom mohli být vlastníky každý z jedné poloviny? Děkuji,

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

určitě není možné, resp. praktické, každý rok měnit % spoluvlastnických podílů. Každé podání na katastr stojí 2 000 Kč a se změnou vlastnické struktury musí souhlasit banka (k nemovitosti v zástavě vám bude zapsáno věcné břemeno "zákaz zcizení" znemožňující převody). 

Neexistuje žádné dokonalé a 100% řešení vaší situace (pokud nehradíte každý 10% z vlastních zdrojů a nesplácíte hypotéku rovným dílem - pak by vlastnictví bylo 50:50). Pokud přítel dává jednorázově 20% a dále budete hypotéku splácet společně na půl, pak by přítel měl vlastnit 60% a Vy 40%. 

Doporučuji náš článek Hypotéka pro partnery.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15377, Záznam v registrech, Půjčka, 20.9.2021

Dobrý den, mam záznam v Solusu, který bude vymazán začátkem roku 2022. Známá co pracuje v bance mi sdělila, že i po výmazu bude ten záznam vidět. Mohou na něj brát banky zřetel i po té co byl smazán? Děkuji a přeji hezky den.

Dobrý den, smazaný záznam vidět nebude a banky obvykle berou v potaz pouze záznamy mladší 5 let. Banky si však též vedou vlastní záznamy o úvěrech, tedy banka, u které jste se dopustil delikvence (pozdní splátka půjčky, atd.), bude o horší úvěrové historii vědět i nadále. 

#15376, Nestihl jsem vybrat peníze z ING konta, Spoření, 20.9.2021

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem v této chvíli získat vyplacení peněz z ING konta. Na webových stránkách banky již nejsou žádné postupy, podle kterých by to bylo možné. Také by mne zajímalo, jestli funguje nějaká pobočka banky pro osobní kontakt. Děkuji

Dobrý den, vybrání peněz z ING Konta standardní cestou (převod peněz přes internetbanking) bylo možné uskutečnit do konce srpna 2021. ING v ČR ukončila poskytování služeb osobního bankovnictví a nevybrané peníze přesunula na technický účet, ze kterého Vám úspory vyplatí na základě Vašeho požadavku. Pozor - o vyplacení peněz požádejte nejpozději do 3 let, jinak Vám vklad propadne v rámci všeobecné promlčecí lhůty. ING Bank ukončila činnost poboček a jako jedinou kontaktní adresu uvádí Českomoravská 2420/15, Praha 9. 

PC

#15375, Podřízené a nepodřízené pohledávky, Exekuce a insolvence, 20.9.2021

Dobrý den, od 1.12. 2020 mám schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Je pravděpodobné, že příští rok splatím všechny nepodřízené pohledávky ve výši 100%, tedy ještě dříve i než jsou 3 roky od začátku oddlužení. Bude se poté muset hradit i jedna podřízená pohledávka cca 120tis.? Děkuji

Dobrý den, insolvence končí: uhrazením 100% přihlášených pohledávek (podřízených i nepodřízených)uhrazením min. 60% nepodřízených pohledávek za 3 roky (při uhrazení 100% nepodřízených pohledávek se pokračuje ve splácení podřízených pohledávek až do konce 3. roku). uplynutím 5 letInsolvence Vám tak skončí až po uhrazení nepodřízené pohledávky nebo uplynutím 3 let. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR