Můžu mít hypotéku jen na své jméno, i když jsme spolumajitelé bytu ve vztahu 2:1?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, s partnerkou nejsme sezdani. Mame prostredky pro nakup bytu v pomeru 2:1 a potrebujeme hypoteku na zbytek. Partnerka prave dokoncuje studium, bude mit cerstve zamestnani, ja splnuji vsechny nalezitosti pro ziskani hypoteky i bez ucasti partnerky a jejich prostredku. V pripade, ze bychom se stali spolumajiteli bytu v urcitem pomeru - napr. 2:1, je mozne, abych mel na sebe napsanou hypoteku jen ja s vyuzitim partnercinych prostredku? Nebo musim byt jedinym vlastnikem nemovitosti, pokud o hypoteku zadam sam? Muzeme s partnerkou zadat spolecne, ale ona pravdepodobne nebude mit bonitu, ktera by nam pridala ve scoringu body, takze by to z pohledu banky asi bylo, jako bych o hypoteku zadal sam. Nebo se pletu? Dekuji.

Dobrý den,

ne všechny banky požadují, aby byl spolumajitel nemovitosti též spolužadatelem o hypotéku. Nicméně o hypotéku můžete žádat společně i v situaci, kdy je přítelkyně bez příjmů. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. Více info v našem článku Partnerská hypotéka.