Jak požádat o hypotéku v eurech v ČR a jaký je postup pro žadatele s nemovitostí v zahraničí?

Sjednejte si hypotéku online
18.11.2021 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde a jak by se dalo požádat v ČR o hypotéku v eurech a co je třeba splnit. Mám dům v hodnotě asi 6 mil. Kč, který bych chtěl rekonstruovat za asi 2 mil. Kč, ale je zatížen ještě hypotékou 1,2 mil Kč u Hypoteční banky. Pracuji v Německu, tedy plat mám v eurech. Kurzové riziko je tedy pro mne právě v tom, že koruna bude posilovat a nevýhoda také v tom, že všechny úvěry jsou v ČR mnohem výše úročeny než třeba na Slovensku. Problém na Slovensku spočívá ale v tom, že nedělají hypoteční úvěry na nemovitosti v zahraničí. Jak bych měl tedy podle Vás postupovat?

Dobrý den,

kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. U hypotéky v EUR doporučuji zvážit všechny výhody a nevýhody.