Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12020, Investiční hypotéka a snížení nákladů

Investiční hypotéka a snížení nákladů, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych si snížit své životní náklady a v budoucnu si pořídit investiční nemovitost, ale až po předčasném splacení úvěru (20% z ceny domů) na vlastní dům, ať jsem bonitní. Sice budu mít ještě hypotéku ale snad to půjde. Čísla na webu banky v sekci bonita celkem vychází. Největší můj měsíční výdaj je za auto (benzín, pojistka), jsem mladý a pojistka mi dělá 1 700 Kč měsíčně včetně havarijka (nejlevnější dle fin. poradce). Mám Superba 2 se kterým jsem spokojený a nerad bych se ho zbavil už jen kvůli tomu, že je to spolehlivé auto a bez investic. Ale dojíždím do práce 50 km tam a 50 km zpět, takže tankuji asi 3x do měsíce plnou nádrž, což je dle mého dost. Mám možnost auto vyměnit za naftu, kterou bych měl zadarmo, ale pojistku bych měl cca stejnou. Ale mám strach, že do toho auta budu cpát jenom peníze. Případně mě ještě napadlo, že bych si pořídil staré auto na naftu a tím pádem bych měl i nižší pojistku, ale opět otázka, bude to spolehlivé auto a bez investic. A co bych měl dělat se Superbem? Prodat nebo si ho nechat, platit pojistku a jezdit s nějakým starým vrakem? Děkuji předem za radu, jsem beznadějný a nevím co je správné.

Dobrý den,

pro získání druhé hypotéky je třeba mít především dostatečný příjem. Z výdajů hodnotí banky především splátky jiných úvěrů. Položky jako "kolik projedete měsíčně benzinu" nemusí být vždy směrodatné. Pokud byste např. provedl mimořádnou splátku a umazal 20% hypotéky se zkrácením splatnosti a zachováním výše měsíční splátky, z pohledu bonity byste si nepomohl (a naopak přišel o peníze, které by bylo možné investovat do druhé nemovitosti). Kalkulačky na webech bank počítají s ceníkovými úroky, které jsou vyšší a snižují Vám bonitu. Dobrý hypoteční poradce Vám dokáže zajistit výrazně lepší podmínky. Koupě starého auta se vznětovým motorem se nemusí vyplatit. Pro malé roční nájezdy si diesel nikdo nekupoval, tedy počítejte s tím, že ročně takové auto najelo třeba 50 000 km a nehledě na stav tachometru bude mít po 10 letech provezu najeto 0,5 mil. km.

Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce - vše s Vámi proberou a doporučí nejlepší možné řešení.