Jak řešit své dluhy?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, zjistila jsem, že přítel má více nebankovních půjček. Prostě vytloukal půjčku půjčkou. A dostal se do kruhu, že už mu chodí poslední výzvy k zaplacení. Tak bych se chtěla zeptat, jestli je možnost, aby získal konsolidaci někde, když má zápis v registru. Chtěl by svou situaci řešit a nemá tak velký dluh, když jsem to spočítala, tak celkově to dělá 32 000 Kč. Což není, tak velká částka, ale prostě nemám to jak hned dát dohromady. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli nevíte, jak tuto situaci řešit? Jestli nevíte o společnosti, která by konsolidaci umožnila? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s negativními záznamy v registrech Vašemu příteli bohužel nikdo nepůjčí (neposkytne konsolidaci). Dluh 32 000 Kč je naštěstí velmi dobře řešitelný. Stačí na 1-2 měsíce snížit své výdaje na naprosté minimum (žít o chlebu a vodě) a vzít si směnu či brigádu navíc. Z úspor a navíc vydělaných peněz dluhy snadno splatí.