Jak vložit valuty na účet?, Běžný účet

28.11.2018 Běžný účet

Dobrý den, potřebovala bych uložit hotovost v EUR na účet v české bance. K účtu potřebuji platební kartu pro placení v EU při cestování a možnost vkládat na účet EUR hotovost. Jiné transakce na účtu provádět nebudu. Poradíte mi prosím, v jaké bance by mi tyto požadavky splnili (a za jakou cenu)? Případně bych uvítala Váš tip, jak řešit skutečnost, že většina bank nepřijímá EUR hotovost a nemám jak hotovost na účet vložit. Děkuji.

Dobrý den,

vkládat valuty na účet v Čechách není snadné. Některé banky valuty na pobočkách nepřijímají a jiné si za to účtují nemalé poplatky (% z vkládané částky). Naopak vedení účtu v EUR, platební karta a výběry ze zahraničních bankomatů nejsou problém (doporučuji Equa bank či Air Bank, kde budete platit jen za výběry z bankomatů v zahraničí 9/25 Kč). Nejedná-li se o větší částky, doporučuji eura měnit ve směnárně a vkládat na korunový účet koruny. Při větších objemech vkládejte eura hotově na účet do Fio banky a následně si je přeposílejte do Equa/Air Bank.