Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11869, Jak zrušit žádost o hypotéku

Jak zrušit žádost o hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
22.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám teď postupovat. Před pěti dny jsme s přítelem podali žádost o hypoúvěr u modré pyramidy. Náš poradce nás nechal v domnění, že hypoúvěr je stejný produkt jako hypotéka, takže až po podepsání jsme zjistili, že žádáme o překlenovací úvěr. Chceme vzít žádost zpět, ale na jejich stránkách jsem žádný formulář k odstoupení nenašla. Chci se Vás zeptat, jestli můžeme ještě bezplatně žádost stáhnout a jakou podobu musí mít odstoupení od žádosti, kde takový formulář najít a kam ho poslat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel se jedná o obvyklou praktiku pracovníků stavebních spořitelen, kteří klientům prezentují výhodní hypoteční úvěr, ale ve skutečnosti jim prodávají nevýhodný úvěr ze stavebního spoření s překlenovací fází, po kterou se úročí celá půjčená částka (nehledě na splátky, které se berou jako "neúročené spoření").

Svou žádost můžete stáhnout kdykoliv zpět bez sankce. Problematické by bylo až odstoupení od úvěrové smlouvy (kterou jste dle vašeho vyjádření nepodepsali). Navštivte nejbližší pobočku vaší stavební spořitelny a požádejte o stažení žádosti o úvěr.