Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9508, Kolik mi banka půjčí na koupit a dokončení RD?

Kolik mi banka půjčí na koupit a dokončení RD?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na dotaz týkající se schvalování hypotéky. Kupujeme s ženou dům za 3,2 mil. Kč což je zároveň i odhadní hodnota. Dům není dodělaný, takže odhadce odhadl budoucí hodnotu domu na 3,71 mil. Kč. Přijde mi tedy logické, že banka z budoucí hodnoty domu může zapůjčit 80% což dělá 2,968 mil. Kč a zbytek 20% (742 000 Kč) musíme zaplatit z vlastních zdrojů a samozřejmě se našimi zdroji podílet na koupi nemovitosti, což znamená že banka na koupi dá 2,458 mil. Kč a my 742 000 Kč a následně nám banka uvolní 510 000 Kč na dodělání domu. Avšak paní schvalovatelka se rozhodla, že bychom měli do domu investovat víc a chce po nás z vlastních zdrojů 872 000 Kč s tím, že na dodělání domu nám banka dá 640 000 Kč. Chci se tedy zeptat, jak je tahle věc možná? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je to banka, kdo diktuje podmínky hypotéky (kolik Vám půjčí, atd.). Na Vás je se rozhodnout, zda takovéto podmínky akceptujete nebo bude lepší se pohlédnout u konkurence, která by mohla nabídnout lepší podmínky. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce prostřednictvím hypoteční kalkulačky. Najdeme Vám banku, která Vám za lepší úrok půjčí více.