Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22719, Kolik stojí předčasné splacení hypotéky?

Kolik stojí předčasné splacení hypotéky?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, pakliže si dlužník bral hypotéku na 3,6 milionů, celková částka ke splacení po např. 30 letech by byla řekněme 5,5 milionů a on by se rozhodl ji po třech letech ukončit - znamená to zjednodušeně, že dlužník nemusí bance po zmíněných 3 letech vrátit celých 5,5 milionů a administrativní poplatky, ale zaplatí jen půjčených 3,6 mil. Kč a admin poplatky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při předčasném splacení hypotéky se bance vrací jen aktuálně dlužná částka (3,6 mil. Kč mínus již splacená část) a administrativní poplatky (obvykle do 1 000 Kč). Částka 5,5 mil. Kč je jen příkladem, kolik by dlužník vrátil bance za celých 30 let, pokud by po celou tuto dobu splácel hypotéku u dané banky s neměnnými podmínkami (stejná úroková sazba, stejná výše splátek) - což je v praxi nereálné.