Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #9649, Koronavirus a jak vybrat výplatu ze zahraničí

Koronavirus a jak vybrat výplatu ze zahraničí, Osobní a rodinné finance

Dobry den, kvuli uzavreni hranic se nedostaneme pro svoje vyplaty. Vybirat v bankomatech koruny za kurz 24,51 za euro je pekna zlodejina, muzeme si eura vybrat v bankomatu spol. euronet? Mame Sparkasse a Nemeckou Raiffeisenbank. A kolik je tedy poplatek? Na obrazovce pry uvaceji 1,95 euro za vyber ale na uctence pry je 12%. Dekuji

Dobrý den,

pro výběry hotovosti v zahraničí či v jiné měně platí, že si vždy na bankomatu můžete vybrat kurz buď vaší banky nebo provozovatele bankomatu. Pokud vám vaše rakouská banka nabízí za eura jen 24,51, doporučuji popřemýšlet o změně banky.

Doporučuji následující:

1) peníze se převeďte na svůj český korunový účet (příchozí eura se přepočtou kurzem české banky - žádná česká banka nemá takto špatné kurzy - výši kurzu si můžete předem ověřit v online sazebnících bank)

2) peníze (nyní již koruny) vyberte z libovolného bankomatu