Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22923, Mám hypotéku doplatit nebo refixovat?

Mám hypotéku doplatit nebo refixovat?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, 23.09 mi končí fixace hypotéky u Moneta Money Bank, u které v současné době při splátce 5 284 Kč měsíčně zbývá doplatit 1 212 671,42 Kč. Úrok p.a je 2,52%, fixace 5 let. Otázka zní: Je lepší hypotéku doplatit či refinancovat? Pokud refinancovat, jakou zvolit dobu fixace? Nebo zda máte nějakou lepší radu v tomto případě? Děkuji moc

Dobrý den,

kolik je Vám let, jak vysoké máte příjmy, jaké jsou vaše rodinné a majetkové poměry, jaké máte životní plány na dalších 5-10 let? Na otázku zda hypotéku doplatit či refinancovat se odpovídá velmi špatně bez znalosti vašich rodinných a majetkových poměrů. Máte-li našetřeno 1,2 mil. Kč - co byste s penězi dělal při nedoplacení hypotéky? Nový úrok bude pravděpodobně kolem 5% - uměl byste vaše úspory zhodnocovat minimálně stejně - tedy s ročním výnosem 5% a více? Plánujete případně pro tyto úspory jiné využití?