Máte šanci na hypotéku a nebo byste měli splatit úvěr?

Sjednejte si hypotéku online
15.11.2018 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat ohledně hypotéky. Zda žádat sám a nebo se svojí ženou. Každý máme svůj účet a kdysi dávno jsme si vzali spotřebitelský úvěr každý zvlášť, ale pak si to žena dala vše na sebe. Má tam asi 200 tis. a já nějakých 18 tis. Teď už mám lepší práci ohledně výplaty. Máme dohromady asi 50 tis. měsíčně a k tomu vlastni pozemek. Vše řádně splácíme. Máme nějakou šanci na hypotéku? Nebo je prioritou splatit úvěr? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

všechny Vaše úvěry nemohou být vyšší než 9 násobek ročního příjmu (5,4 mil. Kč). Zároveň měsíční splátka nemůže převýšit 45% měsíčního příjmu (22 500 Kč). Spotřebitelský úvěr sám o sobě nevadí, ale snižuje Vám bonitu, resp. limity měsíční splátky a celkovou výši hypotéky. Dlužíte-li na spotřebitelském úvěru 218 000 Kč, pak Vám banka může dát hypotéku max. 5,182 mil. Kč. Splácíte-li měsíčně např. 5 000 Kč, pak Vaše max. možná splátka hypotéky bude 17 500 Kč.

O hypotéku se spíše vyplatí žádat společně, neboť dohromady budete mít vyšší příjem (budete více bonitní). Kontaktujte naše hypotéční specialisty prostřednictvím našeho formuláře hypoteční kalkulačka a uděláme Vám nabídku přímo na míru!