Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5998, Mám šanci získat hypotéku?

Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna

FB

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možnost dosáhnout na hypotéku. Nebo poradit jak nejlépe dostat hypotéku na výstavbu rodinného domu. Pracuji jako konstruktér s hrubým platem 33 000 Kč a čistá mzda činí 25 000 Kč. Smlouvu mám na neurčito. Přítelkyně má čistý plat 15 000 Kč a smlouvu do konce roku 2020. Ručit můžu po domluvě s rodiči rodinným domem s garáží a zahradou ohodnoceno na 3 mil. Kč Hypotéku bych chtěl kolem 2 500 000 až 3 000 000 Kč Prosím poraďte, jestli je tu možnost ty peníze nějakým způsobem získat. Děkuji za radu.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

z celkového příjmu 40 000 Kč můžete měsíčně splácet až 18 000 Kč. Splátka úvěru 3 mil. Kč na 30 let vychází pouze na 12 000 Kč, tedy příjem máte dostatečný. Hodnota kupovaného pozemku a budované stavby bude dohromady s RD Vašich rodičů dostatečnou zástavou. Jediným problémem by mohla být pracovní smlouva Vaší přítelkyně na dobu určitou. Vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka a náš hypotéční specialista pro Vás zkusí najít vhodné řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

S

#12522, Hypotéka na stavbu a ručení pozemkem, Hypoteční poradna, 19.1.2021

Dobrý den, kupujeme pozemek za čtvrt milionu korun, něco okolo 11 arů. Pozemek vyjmeme z půdního fondu (to už je v procesu), zasíťujeme ho. Poté máme spočítanou hodnotu pozemku 1,7 - 2,1 mil. Kč. Tímto pozemkem bychom chtěli ručit a žádat o hypotéku 4,5 mil. Kč. Platy máme 25tis/m (státní správa) a 28tis/m (kamionová doprava), úvěr na 280 tis. (vždy v pořádku splacen, předešlé úvěry i jednorázovými platbami), stavební spoření od mala, které se vybere na koupi pozemku, ale bude se v něm poté pokračovat. Na co se máme prosím zaměřit? Musíme mít k tomuto ještě 20%? Děkuji

Dobrý den, banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Dáte-li bance do zástavy pozemek za 1,7 mil. Kč, nebude problém získat hypotéku na stavbu (4,5 mil. Kč) i bez použití vlastních úspor (které nahradila hodnotnější zástava). Doporučuji náš článek Hypotéka na stavbu. Prostudujte podmínky hypotéky.

LB

#12521, Mohu žádat o výmaz negativních záznamů z BRKI?, Banka, 19.1.2021

Dobrý den, v minulosti jsem se dostala do finančních potíží a přestala jsem platit své závazky u bank. Následně jsem se s nimi domluvila a nyní již mám vše uhrazeno, poslední splátka v dubnu 2019. Nyní jsem chtěla, společně s partnerkou žádat o hypotéku, ale narazila jsem na svoji historii v BRKI a NRKI (zesplatněný úvěr). Lze zažádat o vymazání těchto informací z těchto registrů? Děkuji

Dobrý den, smyslem registrů (BRKI, NRKI) je informovat potenciální věřitele o vaší úvěrové historii. Nelze se tak domáhat smazání záznamů, které se Vám nelíbí. Podobně se pachatel trestného činu nemůže domáhat výmazu z rejstříku trestů. 

AS

#12520, Penzijní spoření, ztráta a státní příspěvky, Spoření, 19.1.2021

Dobrý den, je možné, že penzijní fond použije na úhradu svých poplatků státní příspěvky účastníků? Konkrétně fond vykázal roční zhodnocení -0,5% a současně snížil státní příspěvky o 1 545 Kč. Děkuji

Dobrý den, státní příspěvky nelze použít na úhradu provozních nákladů nebo ztráty fondu penzijního spoření.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR