Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7530, Mám šanci získat hypotéku?

Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna

J

Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky. S přítelkyní jsme se po 5 letech vztahu rozhodli koupit byt. V okolí je poslední, který se líbí nám oběma a velmi by nám vyhovoval. Cena 2,75 mil. Kč. Příští týden bychom rádi zašli do nějaké banky a pozjišťovali spoustu věci. Chci se jen zde zeptat, zda to v naši situaci má cenu. Jelikož jsme hodně cestovali, tak aktuálně máme bohužel naspořeno jen něco přes 150 000 Kč. Příjmy nás obou jsou okolo 45-50 000 Kč měsíčně. Bohužel pracujeme ve firmách, kde ne vše každý měsíc přiteče na účet. Oficiální příjem na účty je cca 25 000 Kč. Nejsme manžele. Četl jsem, že je možnost hypotéky pro dvě osoby, je toto možné? A to hlavní, vidíte nějakou šanci na získání hypotéky nebo nějaký jiný nápad? Napadlo mě například půjčit od rodiny, to je pro mě ovšem ta poslední možnost, pokud by nebylo jiné východisko. Kdyby nám nikdo nedal hypo 90%, tak na 80% bychom potřebovali stejně 550 000 Kč. Předem děkuji za odpověď a za vyčerpávající otázku se omlouvám :)

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

získat 90% hypotéku není problém, jen jen oproti 80% mírně dražší (počítejte na úroku cca +0,5%). Přes co nejede vlak jsou parametry LTV, DTI, DSTI. Banka Vám může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti, takže je třeba mít min. 10% z vlastních zdrojů nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Dále Vám banka může půjčit max. devitinásobek ročních oficiálních příjmů (2,7 mil. Kč) a na splátku úvěru může jít měsíčně pouze 45% oficiálního příjmu (11 250 Kč). O hypotéku může žádat dohromady více než 1 klient, přičemž není nutné být v příbuzenském vztahu (např. manželé) - zvyšujete tím svoji bonitu a šanci na schválení úvěru.

Banka při schvalování úvěru vyžaduje výpisy z účtů, na kterých kontroluje reálný příjem a jeho pravidelnost. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi podrobně probereme a navrhneme nejlepší možné řešení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10668, Hypotéka v manželství, Hypoteční poradna, 11.7.2020

Dobrý den, máme s manželem společnou hypotéku, kterou ale splácí on sám (má vyšší příjem). Je možné, aby mě manžel ze společně hypotéky vyvázal? On s tim souhlasí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, manželé vždy žádají o hypotéku společně. Vyvázání jednoho z manželů by bylo možné jen při zúžení SJM  a banka by s tím musela souhlasit. Jako manželé bez zúženého SJM ručíte za vše společně a nerozlučně, tedy vyvázání z hypotéky by Vám žádnou změnu nepřineslo.

P

#10667, Důvod pro zrušení insolvence, Exekuce a insolvence, 10.7.2020

Dobrý den, je spáchání přestupku (občanské soužití - nadávky) případně spáchání trestného činu vyhrožování důvodem pro zrušení probíhající insolvence? Nejedná se o fyzické napadení ani škodu na majetku apod. Poškozený nemá žádnou souvislost s dluhy v insolvenci. Děkuji

Dobrý den, důvodem pro zrušení insolvence by byla situace, kdy byste si na sebe nabral další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát. Na zaplacení pokuty za přestupek pravděpodobně mít budete.

MK

#10666, Insolvence a penzijní spoření, Spoření, 10.7.2020

Dobrý den, mám povoleno oddlužení. Může mi insolvenční správce zabavit peníze v penzijním spoření, které jsem zakládal v době, kdy mi byly již prováděny srážky ze mzdy pro exekutory? Z tohoto minima jsem ještě spořil 500 Kč/měs. a benefit od zaměstnavatele. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, peníze uložené na doplňkovém penzijním spoření nelze postihnout exekucí ani insolvencí. Tyto peníze Vám ins. správce zabavit nemůže a Vy máte právo dále ze svého nezabavitelného minima si tímto způsobem spořit. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR