Máte dostatečný příjem a naspořeno jen 150 000 Kč. Je možné získat hypotéku pro dvě osoby?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky. S přítelkyní jsme se po 5 letech vztahu rozhodli koupit byt. V okolí je poslední, který se líbí nám oběma a velmi by nám vyhovoval. Cena 2,75 mil. Kč. Příští týden bychom rádi zašli do nějaké banky a pozjišťovali spoustu věci. Chci se jen zde zeptat, zda to v naši situaci má cenu. Jelikož jsme hodně cestovali, tak aktuálně máme bohužel naspořeno jen něco přes 150 000 Kč. Příjmy nás obou jsou okolo 45-50 000 Kč měsíčně. Bohužel pracujeme ve firmách, kde ne vše každý měsíc přiteče na účet. Oficiální příjem na účty je cca 25 000 Kč. Nejsme manžele. Četl jsem, že je možnost hypotéky pro dvě osoby, je toto možné? A to hlavní, vidíte nějakou šanci na získání hypotéky nebo nějaký jiný nápad? Napadlo mě například půjčit od rodiny, to je pro mě ovšem ta poslední možnost, pokud by nebylo jiné východisko. Kdyby nám nikdo nedal hypo 90%, tak na 80% bychom potřebovali stejně 550 000 Kč. Předem děkuji za odpověď a za vyčerpávající otázku se omlouvám :)

Dobrý den,

získat 90% hypotéku není problém, jen jen oproti 80% mírně dražší (počítejte na úroku cca +0,5%). Přes co nejede vlak jsou parametry LTV, DTI, DSTI. Banka Vám může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti, takže je třeba mít min. 10% z vlastních zdrojů nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Dále Vám banka může půjčit max. devitinásobek ročních oficiálních příjmů (2,7 mil. Kč) a na splátku úvěru může jít měsíčně pouze 45% oficiálního příjmu (11 250 Kč). O hypotéku může žádat dohromady více než 1 klient, přičemž není nutné být v příbuzenském vztahu (např. manželé) - zvyšujete tím svoji bonitu a šanci na schválení úvěru.

Banka při schvalování úvěru vyžaduje výpisy z účtů, na kterých kontroluje reálný příjem a jeho pravidelnost. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi podrobně probereme a navrhneme nejlepší možné řešení.