Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6323, Mám šanci získat půjčku?

Jak získat půjčku na zařízení bytu s dočasnou pracovní smlouvou a nízkými společnými příjmy?

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.3.2019 Půjčka

Dobrý den, ještě jsem nikdy neměl žádný bankovní účet, několik let jsem byl na pracovním úřadu a příležitostně si přivydělával na brigádách. Žiji ve společné domácnosti s družkou a jejím synem. Nyní již třetí měsíc pracuji, ale mám smlouvu na dobu určitou. Nutně bych potřeboval půjčku 80 000 Kč na zařízení bytu. Mám šanci u některé banky uspět? Společné příjmy činí v čistém do 30 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro získání půjčky je třeba mít dostatečný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a nemít negativní záznamy v registrech dlužníků. U pracovní smlouvy na dobu určitou Vám banka nepovolí splatnost delší než do konce trvání pracovní smlouvy (příklad: máte-li pracovní smlouvu do 31/12/2019, pak bude splatnost úvěru max 8 měsíců, což by při úvěru 80 000 Kč vycházelo na měsíční splátku nad 10 000 Kč).

Ať už si půjčku brát budete či nikoliv, doporučuji si co nejdříve zřídit běžný účet a nechat si na něj zasílat výplatu. Běžný účet bez poplatků a podmínek dnes nabízí mnoho bank, např. Equa bank, Air Bank, Hello Bank, Creditas a další. Platit vše v hotovosti je velmi nepohodlné a složenky na poště jsou drahé.