Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14430, Manžel mě nevyvázal ze smlouvy

Manžel mě nevyvázal ze smlouvy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vzali jsme si s manželem před lety hypotéku na byt, který zůstal v mém os. vlastnictví po rozvodu s tím, že hypotéka bude splacena manželem a zastaven jeho dům. Domluveno bylo, že mě vyváže ze stávajících dluhu, ale to se nestalo. Nyní mě žádá, abych podepsala nižší úroky, jinak že budu splácet úroky dosavadní a vysoké. Bohužel nemám smlouvu, pouze číslo smlouvy, nevím, zda mi smlouvu v bance vůbec ukážou, či sdělí konkrétní informace jen na základě, že jsem uvedena jako druhý z dlužníků. Co to pro mě přesně vše znamená? A mám nárok na nahlédnutí do smlouvy? Jsme z malého města, a proto raději ptám, než se někam vydám. Děkuji za info

Dobrý den,

coby účastník úvěrové smlouvy máte určitě právo do smluv nahlížet, což bych Vám vřele doporučil obecně před podpisem jakékoliv smlouvy. Pokud jste smlouvu ztratila nebo neobdržela (což je nepravděpodobné, neboť každý podepisující účastník smlouvy dostává jedno vyhotovení), požádejte svou banku o vystavení kopie. Manžel Vás pravděpodobně žádá o podepsání refixace hypotéky, čímž Vás ze smlouvy nevyváže. Doporučuji náš článek Převod hypotéky.