Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5579, Mezinárodní platba do Polska

Mezinárodní platba do Polska, Platba

7.12.2018 Platba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně České pošty a platby do zahraničí. Využila jsem jejich možnost poslat přes Mezinárodní poštovní poukázku platbu do Polska. Na přepážce jsem zaplatila 3 600 Kč a tyto peníze měly přijít na polský účet v PLN. Jelikož jsem podobnou poukázku nikdy nevyplňovala, pomohla mi paní na poště. Nevyžadovala BIC, jen číslo účtu a název banky (Santander bank Polska s.a.). Jenomže už je to 13 pracovních dní a peníze stále nedorazily. Někde jsem se dočetla, že Polsko bez BIC platby vůbec nepřijímá a neprovádí. Je tedy možné, že můj převod ani vůbec neproběhl? Přemýšlím i nad variantou, že v pondělí půjdu reklamovat tuto svoji poukázku. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mezinárodní platbu není možné provést bez BIC (mezinárodní kód banky) a IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce). BIC lze dohledat dle názvu banky, ale bez IBANu to nejde. Platba do Polska v PLN trvá max. několik pracovních dní, ne déle než týden - platbu reklamujte.

Posílat peníze poštovní poukázkou do zahraničí je velmi nešťastné. Převody peněz svěřte raději bankám. Bezplatné vedení účtu, tuzemské platby a výběry z bankomatů dnes nabízí mnoho bank. Pro levné platby do zahraničí doporučuji Air Bank (v EUR do EU 25 Kč, ostatní 100 Kč). Banka Vás nenechá platbu odeslat bez doložení všech náležitostí, čímž se minimalizují chyby. Nedoručené platby se vrací automaticky nazpět na Váš účet. Nic z toho Vám pošta nemůže nabídnout. Na večeři také raději zajdete do restaurace a ne do kadeřnictví. Své finance proto spravujte výhradně v bance a ne na poště.