Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14319, Modrá pyramida účtuje vysoké penále

Modrá pyramida účtuje vysoké penále, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, řeším refinancování Hypoúvěru u Modré pyramidy přechodem k jiné bance. Jde o malou částku, 1,3 mil Kč, smlouva založená 2012, ale refinancovaná 2018. Tudíž předpokládám nová pravidla a náklady v řádek stokorun za vyřízení. Přesto po mně Modrá pyramida vyžaduje 47 tis. Kč. Jde účelově vynaložené náklady? První jsem požádal o vysvětlení, podle mně neúčelových nákladů. Možnost pak je refinancování zrušit, nebo se obrátit na Finančního arbitra? Děkuji

Dobrý den,

několik málo bank (Komerční banka, Modrá pyramida) neuznává Zákon o spotřebitelském úvěru, resp. výklad ČNB o účelně vynaložených nákladech a v rozporu s těmito pravidly účtuje klientům neoprávněně vysoké penále. Pošlete bance předžalobní výzvu a řešte spor soudní cestou.