Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8131, Mohu zastavit nemovitost, kterou ručím bance za hypotéku?

Mohu zastavit nemovitost, kterou ručím bance za hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
26.11.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, jakým způsobem je možné použít jako zajištění úvěru ať bankovního ale spíše nebankovního úvěru (půjčky od soukromé osoby) nemovitosti (náš byt), na který je vázána hypotéka. V současné době je hodnota bytu daleko vyšší než dlužná částka zbývající pro doplacení hypotečního úvěru. Děkuji za info.

Dobrý den,

věřitelé vždy požadují zapsané zástavní právo v prvním pořadí. Na prvním místě je ale zapsána banka, které touto nemovitostí ručíte za hypotéku. Dále mnoho bank nechává do katastru zapisovat i věcné břemeno "zákaz zcizení a zatížení", díky kterému nemůžete nemovitost zatěžovat dalšími zástavami (ani měnit majitele). Na již zastavenou nemovitost tak další půjčky nezískáte. Ani bych Vám to nedoporučoval, neboť ručení nemovitostí za nebankovní půjčky je nejrychlejším způsobem, jak o nemovitost spolehlivě přijít.