Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22933, Nákup nemovitosti s přítelkyní na hypotéku

Nákup nemovitosti s přítelkyní na hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz na poměrné vlastnictví nemovitosti. Chceme si s přítelkyní vzít hypotéku a vzhledem k našim příjmům jsme uvažovali, že bychom si splácení hypotéky (a i vlastnictví) rozdělili v poměru 2/3 já a 1/3 přítelkyně. Výhledově počítáme i se založením rodiny a v tom případě by se ještě příjmy partnerky zmenšily. Potom bychom měli obavy, že by nemusela pokrývat celou polovinu hypotéky. Když jsem toto tlumočil svému hypotečnímu poradci, tak nás od tohoto odrazoval, že některé banky to ani nedovolují a že to je nefér vůči partnerce (ručíme oba za celou hypotéku). Co si o tom myslíte? Je skutečně takový poměr netradiční a do dalších let nepraktický (třeba v případě rozchodu)? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud se na financování nákupu nemovitosti budete podílet v poměru 66:33, dává smysl nemovitost vlastnit ve stejném poměru. Takto lze však rozdělit jen vlastnictví nemovitosti. Za hypotéku vždy ručí všichni účastníci úvěrové smlouvy společně a nerozlučně (bance je jedno, kdo se jakou měrou podílí na splácení - toto nelze ani fixně stanovit v úvěrové smlouvě). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce - vše s Vámi proberou, doporučí optimální řešení a v případě zájmu též sjednají hypotéku na klíč plně online.