Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22886, Nebankovka neověřila moji bonitu

Nebankovka neověřila moji bonitu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
2.2.2024 Půjčka

Dobrý den, svou blbostí jsem v exekuci a další exekuce se na mě valí. Mám 3 úvěry u banky, které nebyl problém platit, než jsem si vzala nebankovní půjčku. Samozřejmě jsem myslela, že ji zvládnu splatit. Nedalo se to. Vzala jsem si další dvě. Jenže úroky u jedné byly tak vysoké, že to nešlo splatit. Při uzavírání smlouvy jsem uvedla skutečné informace, nic jsem netajila. Je možné, že si poskytovatel neověřil moji bonitu a prostě mi půjčku dal? Jak se v takové situaci zařídit? A jak zjistit, zda si mě pořádně prověřil?

Dobrý den,

mohlo dojít k pochybení na straně poskytovatele nebankovních úvěrů, který dostatečně neověřil vaši bonitu. V takovém případě byste se mohla domáhat zneplatnění úvěru od počátku soudní cestou. Měla byste pak povinnost vrátit pouze jistinu a to v blíže neurčeném čase dle svých možností. Nebankovka by Vám naopak musela vrátit všechny zaplacené úroky.