Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #18736, Nechci vinkulovat pojistné plnění bance

Nechci vinkulovat pojistné plnění bance, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, jak bude reagovat uverova banka, pokud si novy majitel bytu, ktery je u ni v zastave na hypoteku na stavbu domu treti strany, sjedna sve nove lepsi pojisteni a nebude ochoten ho vinkulovat uverove bance? Do soucasne doby plati vinkulovanou pojistku dluznik z hypoteky (treti strana). Uver je na stavbu domu treti osoby. Dekuji

Dobrý den,

dle smluvních podmínek hypotéky na stavbu musí být pojištěny všechny nemovitosti v zástavě a pojistné musí být vinkulováno ve prospěch banky. Pokud by se majitel nemovitosti v zástavě rozhodl toto nerespektovat, jednalo by se o porušení smluvních podmínek hypotéky. Banka by velmi pravděpodobně úvěr zesplatnila (požadovala by navrácení celé dlužné částky do 30 dnů a v případě nesplacení by došlo k prodeji nemovitostí v zástavě).