Neuhradil jsem peněžitý trest, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, v roce 2008 jsem odcizil v Německu horské kolo a byl jsem dopaden. Od soudu mi přišla pokuta asi 400 euro, kterou jsem nikdy neuhradil. Od té doby mi jiná obsílka nedošla. Jak to je s pokutou teď po 14 letech? Je možné bez problémů vycestovat z ČR do Německa aniž bych se musel obávat vězení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto Vám bohužel neporadím, neb neznám německé trestní právo ani detaily vašeho případu (výše způsobené škody, podmínky uloženého trestu atd.). Nevymáhaný běžný dluh by za tak dlouhou dobu byl pravděpodobně promlčen, ale Vy jste pravděpodobně spáchal trestný čin, za který Vám byl uložen trest. V případě neuhrazení peněžitého trestu dochází k obvykle ke změně peněžitého trestu na trest odnětí svobody (buď zaplatíte nebo nastoupíte do vězení). Doporučuji vše konzultovat s právníkem.