Nízká měsíční splátka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
22.12.2018 Hypoteční poradna

Dobrý den, přemýšlím o hypotéce. Projel jsem snad všechny stránky s nabídkami hypoték. Vyplnil tisíce hypotečních kalkulaček. Chtěl bych 800 000 Kč. Vlastním polovinu bytu (hodnota bytu 2,8 mil. Kč) a chtěl bych těch 0,8 mil Kč na vyplacení bratrovo poloviny. Nabídky bank mne moc neoslovily. Zato někteří hypoteční poradci dokáží zařídit hypotéku o hodně výhodněji. Jak je to možné? Mám využít služeb těchto poradců nebo zprostředkovatelů hypoték nebo radši vzít hypotéku u některé z bank? Kde je ten háček? Chtěl bych se dostat na 3-3,2k měsíčně.

Dobrý den,

hypotéka 800 000 Kč se splatností 30 let a úrokem 3,29% vychází měsíčně na 3 500 Kč. Některé banky nabízí i delší dobu splatnosti (až 40 let), čímž byste se dostal s měsíční splátkou níže. Nicméně toto nedoporučuji, protože již při splatnosti 30 let úvěr 0,8 mil. Kč přeplatíte o skoro 0,5 mil. Kč (u 40 let by to bylo více). Naopak pokud Vám to Vaše finanční situace umožňuje, doporučil bych kratší splatnost - u 20 let by byla měsíční splátka zhruba 4 500 Kč (jen o 1 000 Kč více a úvěr byste doplatil o 10 let dříve a přeplatil ho jen o 0,4 mil. Kč).

Dobří hypotéční poradci mají s bankami vyjednané množstevní slevy - proto Vám mohou nabídnou mnohdy lepší podmínky než banky. Vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka - pokusíme se Vám udělat nabídku splňující všechna Vaše očekávání, vysvětlíme Vám výhody a nevýhody možných řešení.