Novostavba od developera, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
14.12.2017 Hypoteční poradna

Dobrý den, na základě Vaši fundované odpovědi v poradně ohledně hypotéky bych se na Vás obrátil ohledně poradenství hypotečního úvěru. Věřím, že pochopíte, že se obracím přímo na Vás. Pokud byste byl ochoten se podívat na můj případ tak níže naleznete základní informace. S pozdravem, Martin

Základní informace:

  • výše úvěru: cca 2.6 - 2.88 mil. Kč
  • vlastní zdroje: 20-25%
  • nemovitost: byt
  • ručení: kupovanou nemovitostí
  • prodejce: developer
  • stav výstavby nemovitosti: výstavba 2018

Dobrý den,

s vlastními zdroji min. 20% snadno dosáhnete na lepší úrokové sazby, které bohužel i tak za poslední měsíc vzrostly na průměrných 2,3%. Fio banka drží stále 1,68% (fix 5 let), ale protože konkurence začíná nyní až těsně pod 2%, je zdražení u Fio jen otázkou času (nemá důvod držet výrazně lepší podmínky). Doporučuji tedy hypotéku sjednat co nejdříve.

V roce 2018 má být nemovitost dostavěna nebo se jedná jen o datum začátku výstavby? Jaký máte splátkový kalendář - kolik chce developer předem a kolik platíte až po předání bytu? Pokud byste musel zaplatit předem více než 20-25% (vlastní zdroje), pak by byl třeba překlenovací úvěr až do momentu zápisu bytu na katastru (dokud není nemovitost zapsána na katastru, nemůžete jí ručit bance, a tudíž klasické hypotéce předchází překlenovací úvěr s vyššími sazbami).

Můžete také vyplnit hypoteční kalkulačku zde a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.