Jak zrušit hypotéku a vyhnout se poplatkům za předčasné splacení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně zrušení hypotéky. Smlouvu jsme podepsali 29.5. Během 14 dní spadla úroková sazba u jiné banky o půl procenta, tudíž jsme si mysleli, že smlouvu bez udání důvodu zrušíme. Zrušení jsme poslali mailem 12.6. s oběma podpisy. Banka po nás přesto chce 3% z nevyčerpané částky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle smluvních podmínek většiny bank se výpověď úvěrové smlouvy podává druhé stráně výhradně písemnou cestou (sepsání výpovědi na pobočce nebo doporučený dopis). Pravděpodobně tak nestačilo poslat email. I z těchto důvodů (propad úrokové sazby, atd.) doporučuji hypotéku vždy řešit za asistence hypotečního poradce, který by Vám s těmito záležitostmi odborně poradil.