Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15109, Offsetová hypotéka a krach banky

Co znamená, že peníze v Chytré rezervě u Air Bank nejsou vkladem a nevztahuje se na ně pojištění?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 15003: Dobrý den, dnes jsem na stejnou otázku dostal tuto odpověď od Air Bank: Dobrý den, chápeme, že vás to zajímá. Peníze na tomto evidenčním účtu, myšleno zde v Chytré rezervě (offset), nejsou vkladem podle zákona o bankách a nevztahuje se na ně pojištění poskytované Garančním systémem finančního trhu podle příslušných předpisů. Peníze v rezervě(offset) banka použije na doplacení jistiny hypotéky. V takovém případě byste už neměl nárok na vyplacení peněz, ale hypotéka se o tuto částku nevratně sníží.

Jaký je Váš názor na to co mi bylo sděleno z Air Bank? Velmi děkuji za Vaše rady.

Dobrý den,

offsetový účet k hypotečnímu úvěru nabízí více bank a každá banka může vést účet v jiném režimu (mít jinak řešené právní a technické detaily). Máte-li hypotéku s offsetovým účtem u Air Bank, platí pro Vás odpověď od Air Bank.