Partnerská hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 13497: Dobrý den, děkuji za odpověď. Abychom byli majiteli s partnerem 50:50, není problém uhradit každý 10% z vlastních zdrojů a splácet hypotéku rovným dílem; nicméně hypotéku si beru já s matkou, přítel splatí těch 20% a úvěr budeme splácet společně, nicméně v bance budu vázána já a matka, tak nevím, jak se to potom prokazuje, že přítel platil a matka ne (přítel je podnikatel a nevstoupil se mnou do úvěru kvůli daňovému přiznání). Děkuji.

Dobrý den,

musíte si vybrat mezi tzv. čistou variantou, kdy bude úvěrová smlouva psána na osoby, které budou hypotéku skutečně splácet a trikem, kdy úvěrovou smlouvu napíšete na svou matku, ale splácet bude Váš přítel (který coby OSVČ pravděpodobně optimalizuje daně a vykazuje nízký čistý příjem). V případě nečekaných okolností (rozchod, úmrtí) pak může být vše složitější.