Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #20750, Penále za nenačerpání hypotéky

Jaký je výpočet penále za nevyčerpání hypotéčního úvěru?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak vypadá výpočet penále z nevyčerpání hypotéčního úvěru. V mém případě: Výše hypotéky 3 250 000 Kč, vyčerpaná částka 2 400 000 Kč, zbývá tedy vyčerpat 850 000 Kč. Bude se penále platit z 850 000 Kč nebo z 200 000 Kč, tj. zbývající částky snížené o 20% z celkové hodnoty hypotéky? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží na podmínkách vašeho hypotečního úvěru. Banky za nenačerpání hypotéky účtují penále obvykle 2-5% a některé banky nabízí možnost nevyčerpat až 20% ze sjednaného úvěru.