Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21105, Podepsal jsem prohlášení poplatníka pozdě

Podepsal jsem prohlášení poplatníka pozdě, Daně

30.3.2023 Daně

Dobrý den, prohlášení poplatníka za mě podává zaměstnavatel, podáváme to elektronicky v nějakém našem systému. Podepsal jsem to až 16.2. 2023 a prý z toho důvodu mi nezapočítali slevu na dítě za daný měsíc, čímž jsem na výplatě přišel o celkem dost peněz. Je tohle normální postup? Děkuji

Dobrý den,

ano, tento postup je v pořádku. Prohlášení poplatníka na rok 2023 bylo třeba podepsat do 15/2/2023. Při pozdějším podepsání Prohlášení poplatníka se slevy uplatňují až od následujícího měsíce. Nevyčerpané slevy (o co jste nyní dostal méně na výplatnici) Vám budou proplaceny v rámci ročního zúčtování daní za rok 2023 (březen 2024).