Podmínky pro spoludlužníka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, je možné dělat spoludlužníka u hypotéky na 30 let (8 mil. Kč) osobě z důvodu jeho vysokého věku? Hypotéka by mu byla poskytnuta na rekonstrukci bytových jednotek, které bude vlastnit a spoludlužník zde bude jen z důvodu nápomoci tomuto vlastníkovi na hypotéku dosáhnout. Může vůbec být spoludlužníkem osoba, která má nízké příjmy, živí dvě děti a sám neručit svým majetkem? Tedy ručil by pouze vlastník domu zástavou bytů, které prozatím ještě nejsou vybudované? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spoludlužník nemusí ručit svým majetkem, ale musí mít dostatečné příjmy. Banky vyžadují doplacení hypotéky do 65 let (výjimečně do 70 let). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou. Případně prostudujte podmínky hypotéky.