Jak zjistit název banky pro převod pokuty do Rakouska a zkontrolovat příchozí platbu na účet?

17.10.2017 Platba

Dobrý den, prosím o informaci. Mám zaplatit pokutu 55 euro do Rakouska. Mám IBAN AT33 0100 0000 0524 0102, BIC, ident. číslo. Jak prosím zjistím název banky, který žádá formulář České spořitelny? Poplatek za převod bude jistě vysoký, ale za chyby se platí. A mám ještě jeden dotaz. Zjistím nebo budu informován, že částka na uvedený účet přišla? Nerad bych byl popotahován někdy při průjezdu Rakouskem za nezaplacení. Děkuji za informaci.

Dobrý den,

banka se jmenuje "Republik Oesterreich-bund". Česká spořitelna si za tuto platbu účtuje 220 Kč, což skutečně není málo. Fio banka pouze 20 Kč, Air Bank 25 Kč. Nevyplatilo by se Vám přejít ke konkurenci? Navíc obě banky nabízejí vedení účtu a všechny tuzemské platby zdarma (a bez podmínek).